فارسی فارسی English انگلیسی

کاربرد و اصول نصب جعبه تقسیم در ساختمان

سیم کشی برق ساختمان یکی از مراحل مهم و حساس در ساختمان سازی است. شرکت‌های پیمانکار ادارات برق، اتصالات و سیم کشی‌های برقی را تا ورودی ساختمان شما انجام می‌دهند...
ادامه مطلب

کاربردهای پایه های روشنایی

تصور یک خیابان و یا یک اتوبان بدون چراغ و پایه روشنایی در شب و تاریکی بسیار وحشتناک است. چه مشکلاتی که پیش خواهد آمد، مانند هرج و مرج در رفت و آمد، افزایش تعداد تصادفات و به خطر افتادن جان و اموال مردم. بنابراین با این اوصاف وجود لامپ‌ها و چراغ‌ها در معابر خیابان‌ها و جاده‌ها ضروری است.
ادامه مطلب

کاندوئیت ها

کاندوئیت‌ها لوله‌هایی هستند که از انواع آن‌ها برای محافظت و عبور سیم‌های برق در ساختمان‌های تجاری و فروشگاه‌ها، ساختمان‌های پزشکی و بیمارستان‌ها و همچنین در صنعت به‌خصوص تاسیسات زیر زمینی که امکان وجود رطوبت و حرارت و فشار در اطراف سیم‌های برق زیاد است، استفاده می شود.
ادامه مطلب

نکاتی برای نصب کاندوئیت

کاندوئیت‌ها یکی از تجهیزاتی هستند که برای حفظ ایمنی و همچنین سهولت در نصب و تعمیر در سیستم سیم کشی ساختمان‌ها به کار می‌رود. با توجه به اهمیت و فواید کاندوئیت‌ها، در این مقاله نکاتی که باید در هنگام نصب به آن‌ها توجه کرد، بیان می‌شود.
ادامه مطلب

فواید استفاده از کاندوئیت PVC

کاندوئیت‌های PVC یکی از انواع کاندوئیت‌ها هستند که استفاده از آن‌ها فواید زیادی دارد، از جمله: نیاز کمتر به نگهداری و پشتیبانی، هزینه کمتر برای نیروی کار و بسیاری مزایای دیگر. امروزه این نوع کاندوئیت به طور گسترده‌ای در صنعت برق و کابل کشی استفاده می‌شود.
ادامه مطلب

نردبان کابل و ویژگی‌های آن

نردبان کابل سازه‌ای است که برای سهولت کابل کشی در ساختمان‌های صنعتی بزرگ و هدایت کابل‌ها در مسیری مشخص از آن استفاده می‌شود.
ادامه مطلب

چک لیست انتخاب سینی کابل

قبل از انتخاب سینی کابل مناسب برای سیستم کابل کشی و تصمیم برای ویژگی‌ها و شیوه‌های نگهداری و پشتیبانی مورد نیاز برای آن، بهتر است ملاحظاتی را در نظر گرفت.
ادامه مطلب

جلوگیری از احتراق سینی کابل

سینی کابل یکی از وسایل مهم در سیستم کابل کشی ساختمان‌هاست که نگهداری و حفظ ایمنی آن بسیار مهم است.
ادامه مطلب

انواع لوله خم کن های کاندوئیت

5 نوع لوله خم کن برای ایجاد خم بر روی کاندوئیت‌ها وجود دارد: لوله خم کن های دستی، مکانیکی، برقی، هیدرولیکی و PVC
ادامه مطلب

جلوگیری از مشکلات تراکم هوا در کاندوئیت

فضای خالی درون کاندوئیت‌ها اگر از یک منطقه دمایی به منطقه دمایی دیگری انتقال داده شوند، مستعد رطوبت و تراکم هوا می‌باشد. به عنوان مثال انتقال کاندوئیت از داخل ساختمان به بیرون و یا از یک قسمت ساختمان به قسمت دیگر آن.
ادامه مطلب

اتصالات کاندوئیت

کاندوئیت ها برای حفاظت از سیستم سیم‌کشی ساختمان‌ها انجام می‌شود و برای کارکرد درست نیاز است که به اتصالاتی که به کمک آن‌‎ها کاندوئیت نصب می‌شود توجه ویژه کرد و در انتخاب و مونتاژ اتصالات بسیار دقت نمود.
ادامه مطلب

پایه های روشنایی

امروزه پایه های روشنایی به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز در شهرها به شمار می‌رود. پایه های روشنایی در اتوبان‌، آزادراه، خیابان، تقاطع , ...استفاده می‌شوند.
ادامه مطلب

جعبه تقسیم

در سیم‌کشی برق ساختمان‌ها، جعبه تقسیم یکی از ابزارهای مفید است که برای نصب تعدا زیادی سیم و ابزار برقی و محافظت از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ادامه مطلب

نصب سینی کابل

استفاده از سینی کابل علاوه بر فواید متعددی که دارد، از نظر نصب و راه اندازی بسیار راحت بوده و بهترین گزینه برای استفاده در سیستم سیم کشی ساختمان‌ها می‌باشد.
ادامه مطلب

انواع کاندوئیت

کاندوئیت سیستم لوله کشی برق است که از سیم‌‌ها و کابل‌ها در برابر تاثیرات محیطی، رطوبت، بخار و سایر خطرات محتمل، محافظت می‌کند. کاندویئت‌ها یا فلزی هستند (گالوانیزه، استیل، آلومینیوم) یا غیر فلزی (پلاستیکی)، که هر دوی آن‌ها ممکن است سفت و محکم باشند یا منعطف.
ادامه مطلب

فواید سینی کابل

 سیستم سینی کابل فواید قابل‌توجهی نسبت به سایر سیستم‌های  سیم کشی دارد. سینی کابل ارزان‌ تر و قابل اعتماد تر است، سازگاری بیشتری برای تغییرات دارد و همچنین نگهداری از آن آسان‌تراست. علاوه بر این، طراحی سینی کابل به‌گونه‌ای است که مانع به وجود آمدن مشکلات ایمنی بالقوه‌ای می‌شود که در سایر سیستم‌های سیم کشی وجود دارد.
ادامه مطلب

فواید استفاده از کاندوئیت یا لوله‌ برق در سیستم‌ کابل کشی و سیم کشی ساختمان‌ها

 کاندوئیت‌ها محافظ بسیار خوبی برای سیستم‌های سیم کشی و کابل کشی هستند و از آن‌‌ها در برابر تاثیرات محیطی، رطوبت، تغییرات شیمیایی و... محافظت می‌کنند.
ادامه مطلب

کاربرد سینی کابل

سینی کابل یکی از تجهیزات ساختمانی است که برای کابل کشی و سیم کشی ساختمان‌ها به‌کار می‌رود. سینی کابل، سیم‌ها را در خود جای داده  و علاوه بر مرتب سازی، باعث حفظ ایمنی سیم کشی ساختمان می‌شود.
ادامه مطلب

انواع سینی کابل

سیستم‌‌های سینی کابل راه‌حلی خوب برای نصب تعداد زیادی کابل برق و فشار قوی در ساختمان‌ها می‌باشد. سینی کابل انواع زیادی از ساده تا پیشرفته دارد. بهتر است قبل از انتخاب و خرید سینی کابل با انواع آن آشنا شویم و با توجه به کابردهای آن‌ها، سینی کابل مورد نظر خود را انتخاب کنیم. 
ادامه مطلب

سینی کابل از چه موادی ساخته می‌شود؟

امروزه سینی کابل به عنوان راه حلی سریع، اقتصادی و منعطف برای حل مشکلات سیستم‌های سیم کشی و یکی از لوازم ضروری برای ساخت و سازهای تجاری و صنعتی به ‌شمار می‎آید....
ادامه مطلب

حضور شرکت توسعه صنایع پتروفولادغرب در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از تاریخ 16 تا 19 اردیبهشت‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.
ادامه مطلب

سینی کابل چیست

سینی کابل یا cable tray از جمله تجهیزات بسیار کاربردی در صنعت ساختمان به شمار می رود. از سینی کابل به منظور مرتب سازی و منظم نمودن کابل های استفاده شده در ساختمان ها بهره می برند. نوع مرغوب این تجهیزات از جنس PVC ساخته می شود.
ادامه مطلب