سینی کابل

در واقع برای ایجاد نظم و ترتیب در سیم کشی‌های ساختمان از این تجهیزات به وفور استفاده می‌شود. کابل‌هایی که جریان الکتریکی را حمل می‌کنند در زمان قرارگیری خود در ساختمان باید از این سینی‌های کابل رد شوند تا هیچ‌گونه آسیب یا بریدگی در آن‌ها رخ ندهد.

نمونه‌ای بی‌نظیر از این محصولات به نام سینی کابل استیل وجود دارد که در صنایع متفاوتی مانند: انواع صنایع صنعتی، کارخانه‌جات، مراکز بیمارستانی، صنایع نفتی، گاز و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارند. برای اینکه با این محصول آشنا شوید کافی است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت سینی کابل استیل

این تجهیزات همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است از جنس استیل ضدزنگ هستند که در بیشتر مواقع در سقف مکان‌های اداری، تاسیسات صنعتی و اماکن ساختمانی برای جلوگیری از پیچیدگی و درهم‌تنیدگی سیم‌ها به یکدیگر استفاده می‌شوند. از طریق این تجهیزات سیستم مدیریتی کارآمدی همراه با استانداردهای ایمن در تاسیسات ارائه می‌شود.

 از آن‌جایی که سیستم‌های الکتریکی دارای سیم‌کشی‌های متفاوتی هستند باید مدیریت آن‌ها از طریق سینی کابل استیل انجام شود.

از این طریق در نقاطی که این سیم‌کشی‌ها دارای ترافیک بالایی هستند ایجاد نظم‌دهی و جلوگیری از حوادث غیر‌منتظره به راحتی صورت می‌گیرد. این سینی‌ها را در مرحله اول باید در محیط‌هایی قرار داد که تجمع افراد و رفت و آمد در آنجا کم است. این امر نیز به دلیل حجم بالای سیم‌هایی است که در این سینی‌ها قرار می‌گیرند.

یکی‌دیگر از مواردی که سبب می‌شود تا سینی کابل استیل اهمیت بالایی در سیم‌کشی ساختمان‌ها داشته باشد کمک به ایجاد ایمنی بیشتر در ساختمان جهت جلوگیری از آتش‌سوزی است. ایجاد آتش‌سوزی تنها با یک جرقه در سیم‌ها رخ می‌دهد. زمانی که سیم‌های ضعیف در برابر دیگر سیم‌کشی‌ها قرار می‌گیرند در صورت پراکندگی و عدم استفاده از سینی استیل ممکن است دچار آسیب شوند و از این طریق حوادث ناگواری رخ‌ خواهد داد.

از جمله موارد دیگر اهمیت استفاده از این تجهیزات ممکن است افزایش کارایی تجارت و سرمایه‌گذاری عنوان شود. از آن‌جایی که این سینی‌های کابل خدمات ایمن و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند امکان ایجاد خطرات و حوادث غیرمنتظره در داخل ساختمان کاهش پیدا خواهد.

درواقع هرگونه خرابی در سیستم‌های الکتریکی هزینه‌ها و مشکلات بسیاری را برای صاحبان سرمایه ایجاد می‌کند. به همین دلیل سیستم کابل سینی استیل که به خوبی نصب و اجرا شده باشد شبکه‌ای از سیم‌ها را در خود جای می‌دهد و این امر ریسک آتش‌سوزی را کاهش خواهد داد.

انواع سینی کابل استیل

سینی‌های کابل استیل را در انواع متفاوت زیر تولید می‌کنند:

  • سینی کابل مسی مشبک
  • سینی‌های کابل استیل کانالی
  • سینی‌های کابل سبدی
  • سینی‌های کابل استیل نردبانی
  • سینی‌های کابل استیل ساده

 

هر‌کدام از این سینی‌ها با توجه به طراحی که دارند در کاربری‌های متفاوتی استفاده می‌شوند.

ویژگی‌های سینی کابل استیل

یکی از پرکاربردترین انواع سینی‌های کابل سینی‌های استیل هستند که به دلیل ویژگی‌هایی که دارند در صنعت جایگاه بالایی را از آن خود کرده‌اند. این سینی‌ها ویژگی‌های زیر را در خود دارند:

  • مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و رطوبت
  • دارای استحکام بالا در برابر خمش هنگام قرارگیری در دمای زیاد
  • از جنس فولاد نورد شده و ضد‌زنگ
  • مقاومت در برابر لک، رنگ و مواد شیمیایی متفاوت
  • جوشکاری آسان در زمان نصب به دلیل میزان بالای کروم و نیکل در آلیاژ استیل

سینی کابل استیل یکی از تجهیزات مورد نیاز جهت مدیریت سیم‌کشی‎های الکتریکی داخلی ساختمان است که از این طریق بسیاری از حوادث ناگوار مانند آتش‎سوزی در ساختمان رخ نخواهد داد.