سینی کابل

انواع سینی کابل

سیستم‌‌های سینی کابل راه‌حلی خوب برای نصب تعداد زیادی کابل برق و فشار قوی در ساختمان‌ها می‌باشد. سینی کابل انواع زیادی از ساده تا پیشرفته دارد. بهتر است قبل از انتخاب و خرید سینی کابل با انواع آن آشنا شویم و با توجه به کابردهای آن‌ها، سینی کابل مورد نظر خود را انتخاب کنیم.

سیستم‌‌های سینی کابل راه‌حلی خوب برای نصب تعداد زیادی کابل برق و فشار قوی در ساختمان‌ها می‌باشد. سینی کابل انواع زیادی از ساده تا پیشرفته دارد. بهتر است قبل از انتخاب و خرید، با انوع سینی کابل آشنا شویم و با توجه به کابردهای آن‌ها، سینی کابل مورد نظر خود را انتخاب کنیم.

سینی کابل سبدی:

این نوع سینی کابل مانند یک سبد بزرگ پر از سیم می‌باشد. سینی کابل سبدی می‌تواند در همه جا نصب شود؛ بر روی دیوارها، سقف، و حتی در زیر کفپوش‌ها و… .

ساختار سینی کابل سبدی به‌گونه‌ای است که هوا به‌راحتی در آن جریان می‌یابد، تهویه به‌خوبی انجام شده و سیم‌ها خنک نگه‌داشته می‌شوند که این امر مانع از به‌وجود آمدن اختلالات گرمایی و خطرات ناشی از آن می‌شود. سینی کابل سبدی از جنس استیل ساخته می‌شود و پوشش‌ها و عایق‌های متفاوتی (زینگ و…) دارند.

سینی-کابل

 

سینی کابل پی وی سی(PVC):

سینی کابل PVC برای کابل کشی‌های حساس فیبر نوری به‌کار می‌روند. این مدل از سینی کابل قابلیت نصب بر روی دیوار را دارد. برعکس سینی کابل سبدی که بین هر پله فاصله وجود دارد، سینی کابل PVC تنها قسمت ابتدا و انتها و همچنین سطح بالایی آن باز است. سینی کابل PVC یک سیستم پشتیبانی بسیار کامل را به‌ وجود می‌آورد و به شما این اطمینان را می‌دهد که کابل‌های نوری ظریف و حساس خم نشده و یا در زاویه‌های مختلف تحت فشار قرار نمی‌گیرند.

سینی کابل PVC کاملا نارسانا است، بنابراین نیازی نیست در داخل دیوار یا زمین نصب شود، این نوع از سینی کابل وزن سبکی دارد، بسیار محکم است و در سیگنال‌ها تداخل ایجاد نمی کند. سینی کابل  PVC اغلب در برابر UV، خوردگی و تغییرات شیمیایی مقاوم است.

سینی کابل پی وی سی

سینی کابل مارپیچ:

سینی کابل مارپیچی، نوعی از سینی کابل سبدی است که قابلیت خم شدن و انعطاف پذیری در مسیرهای گوناگون را دارد که آن را با پیچیدگی‌هایی که ممکن است در طول مسیر کابل کشی وجود داشته باشد، انطباق می‌دهد. نصب سینی کابل مارپیچ بسیار آسان است و به‌راحتی و بدون نیاز به برش یا ابزار خاصی، می‌توان آن را خم کرد.

سینی کابل