سینی کابل سیم مش (تور سیمی)

از سینی کابل به منظور پشتیبانی کابل‌ها در مجتمع‌ها و شرکت‌‎های ساختمانی استفاده می‌شود. در ادامه با برخی از مزایای سینی کابل سیم مش (تور سیمی) آشنا خواهید شد.

مزایای سینی کابل سیم مش (تور سیمی)

• مقرون به صرفه بودن آن

این نوع سینی کابل به مواد اولیه کمتری احتیاج دارد که این امر برای محیط‌ زیست بهتر بوده و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد. برای سینی‌های سیم مش هم ضایعات فولادی و هم فولاد کمتری نسبت به سینی‌های فلزی جامد یا سینی‌های نردبان کابل استفاده می‌شود. این نوع از سینی کابل نسبت به سایر سینی کابل‌های دیگر ارزان‌تر است.

• استفاده در صنایع مختلف

از انواع سینی کابل در صنایع مختلفی از جمله نصب فیبر نوری در مراکز داده‌، کابل‌کشی داده در دفاتر، کابل سینی برای ساخت یا صنایع محیطی خشن مانند نفت و گاز استفاده می‌شود. سینی کابل سیم مش شامل گالوانیزه، غوطه‌ور شده، ضدزنگ، پلی‌اتیلن و NEC است.

• انعطاف پذیری در نصب

با توجه به اینکه سینی کابل در کجا می‌خواهد نصب شود، خم شدن و تغییرات شیب مختلف خواهد بود. سینی کابل سیم مش تنها راهکاری است که می‌توان در صنایع مختلف از آن استفاده کرد. با ابزارهای ساده می‌توان سینی کابل را برش داد و خم نمود تا به طور دقیق در محل مناسب نصب و استفاده شود.

برای استفاده از سینی کابل لازم است سایر تجهیزات آن همانند نردبان کابل و سایر قطعات اتصالات را تهیه کنید. دقت داشته باشید، در زمان سفارش تمامی تجهیزات لازم باید با توجه به محیطی که می‌خواهید سینی کابل را نصب نمایید، باشند.

• نصب سریع و آسان

کافیست در این زمینه کمی اطلاعات داشته باشید، به راحتی می‌توانید با وجود طیف گسترده‌ای از تجهیزات همچون: براکت‌ها، اتصالات، نردبان کابل و …. سینی کابل سیم مش را نصب نمایید.

• مدیریت انعطاف‌پذیری سینی کابل

سینی کابل سیم مش قابلیت‌های زیادی را برای مدیریت کابل فراهم می‌کند که مخصوصاً برای ورود و خروج مکرر کابل‌ها بسیار مهم است. جالب است بدانید، با ورودی منحصر به فردی که برای این نوع سینی کابل در نظر گرفته شده است، محافظت از کابل‌کشی به درستی انجام می‌شود.

• از بین بردن گرما

طراحی گسترده‌ای که دهانه سینی کابل سیم مش دارد، اجازه می‌دهد تا گرما به راحتی در محیط پخش شود. سینی‌های کابل دیگر با داشتن دهانه بسته گرما را نگهداری می‌کنند که سبب از بین رفتن سیم‌ها خواهد شد.

• مقاوم در برابر حشرات و حیوانات

حشرات و حیوانات می‌توانند مشکلاتی را در نصب کابل ایجاد کنند، زیرا ممکن است در سینی کابل برای خود خانه درست کنند و همین امر سبب آسیب رساندن به سینی کابل و سیم‌ها خواهد شد. اما سینی کابل سیم مش به دلیل باز بودن قاب سینی از حفظ هرگونه جونده‌ای در سینی کابل جلوگیری می‌کند.

• عیب یابی آسان

زمانی که از این نوع سینی کابل استفاده نمایید، به راحتی می‌توانید مشکل بوجود آمده را با یک نگاه بیابید. از آنجا که سینی‌های کابل مش سیم از طراحی باز برخوردار هستند، می‌توان مشکلات بوجود آمده در کابل‌ها، خطوط سیم‌کشی و … را رفع نمود.

• لوازم جانبی فراوان

با توجه به محبوبیت سینی کابل و نوآوری در صنعت نصب، گزینه‌های زیادی برای انجام صحیح کار وجود دارد. برخی از لوازم جانبی محبوب شامل کاورها، پیچ و مهره‌ها، گیره‌ها، بست‌های زاویه‌دار، براکت‌ها‌، براکت‌های زاویه‌دار‌، براکت‌های نصب شده، درپوش انتهایی، براکت‌های دیواری، ذوزنقه، تکیه‌گاه‌های افقی و عمودی، جعبه‌های اتصالی، حالت ایستاده، گیره‌های تیر، قطره‌ها، آداپتورهای مجرای، قلاب‌های j، صفحه انتهایی، نوار مانع و … است.

• وزن سبک

لازم به ذکر است، سینی کابل سیم مش سبک‌تر از دیگر سینی‌های کابل است که حمل و نقل‌ به ماشین، نگه‌داری، نصب بر روی محل مورد نظر و سفارشی‌سازی را آسان‌تر می‌کند.

بنابراین اگر زیبایی ساختمان و یا محیطی که در آن کار یا زندگی می‌کنید، برای شما اهمیت دارد، اما مجبور هستید از کابل‌کشی زیادی استفاده کنید، به منظور تمیز و مرتب بودن محیط می‌توانید از سینی کابل برای محفظت از کابل‌کشی‌ها و مرتب بودن آن‌ها استفاده نمایید.