سینی کابل

مزایای استفاده از سینی برق

پیش از آنکه بخواهیم به بررسی عوامل موثر بر قیمت سینی کابل بپردازیم، بهتر است در وهله اول با مزایای این نوع از تجهیزات برقی بیشتر آشنا شویم. از جمله مزایای این سینی های برق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گردش هوای مناسب در اطراف کابل ها

از جمله مهمترین مزیت های سینی کابل می توان به ایجاد فضایی برای گردش هوا در اطراف کابل ها و سیم های برق اشاره کرد.

به طور کلی کابل ها و سیم های برقی با عبور جریان از خود، پس از مدتی داغ می شوند. بنابراین این نیاز وجود دارد تا این کابل ها در تماس با هوای آزاد قرار داشته باشند تا به این ترتیب طول عمر و بازدهی آن ها به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. به همین منظور در کف سینی کابل ها عموما از حفره های گوناگونی استفاده شده است تا به این واسطه امکان گردش هوا در اطراف کابل ها وجود داشته باشد.

نصب آسان

از دیگر مزیت های استفاده از سینی کابل در مقایسه با سایر تجهیزات انتقال سیم و کابل می توان به نصب آسان این تجهیزات اشاره کرد. به طور کلی سینی کابل ها تنها با استفاده از پیچ و مهره به دیوار و یا سقف متصل می شوند. این در حالی است که لوله های فلزی برق برای اتصال به یکدیگر باید رزوه شده و سپس دو سر آن ها به یکدیگر متصل گردد. این کار سبب می شود تا زمان زیادی صرف شود.

استحکام مناسب

از جمله مزایای بسیار مهم سینی کابل می توان به استحکام بسیار مناسب این تجهیزات اشاره کرد. عمدتا در ساختار این تجهیزات عموما از ورق های فولادی استفاده شده است. به همین دلیل این سینی ها در برابر نیروهای خارجی از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهند.

عوامل تعیین کننده قیمت سینی کابل

به طور کلی عوامل بسیار زیادی در قیمت سینی کابل تاثیر گذار است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

متریال به کار رفته در ساختار آن

به جرات می توان گفت که یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار بر قیمت سینی کابل، متریال به کار رفته در ساختار آن است. حتما تا به حال شده که بار ها و بارها برای خرید تجهیزات به صنایع مراجعه کرده و شاهد قیمت های متفاوتی باشید.

عمدتا علت تفاوت قیمت ها به کیفیت ورق به کار رفته در ساختار تجهیزات مورد نظر باز می گردد. به طور کلی ضخامت ورق، جنس ورق و همچنین آبکاری ورق از جمله عواملی است که می تواند بر کیفیت و قیمت تمام شده سینی برق تاثیر گذار باشد.

نوع فرآیند آبکاری

از دیگر عواملی که بر قیمت سینی کابل تاثیر گذار است، می توان به نوع فرآیند آبکاری آن ها اشاره کرد. عموما به منظور افزایش مقاومت سینی برق ها در برابر رطوبت و خوردگی، بر روی آن ها فرآیند آبکاری انجام می شود.

در این فرآیند روکشی از فلز روی بر ورق های فولادی قرار گرفته و موجب افزایش دوام و طول عمر آن ها می شود. به طور کلی سینی برق ها به دو صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد آبکاری می شوند. در آبکاری گرم عمق نفوذ فلز روی بیشتر بوده و به همین دلیل سینی کابل هایی که به این روش آبکاری شده اند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

نوسانات قیمت ارز

از دیگر عواملی که به طور مستقیم بر قیمت تمام شده تجهیزات برقی مانند سینی کابل تاثیر گذار است، می توان به نوسانات قیمت ارز اشاره کرد. به طور کلی امروزه به دلیل وجود تحریم های اقتصادی تورم بالایی را در جامعه شاهد هستیم. همین عامل سبب شده تا به طور قابل توجهی نرخ ارز و همچنین مواد اولیه کارخانجات با افزایش چشمگیری روبرو شود. این عامل می تواند تاثیر بسزایی در قیمت سینی برق گالوانیزه داشته باشد.