چگونه از احتراق سینی کابل جلوگیری کنیم؟

برای حفظ ایمنی سینی کابل در مقابل خطراتی همچون احتراق بهتر است از عایق استفاده شود. عایق روکش سینی کابل اگر احتراق‌زا باشد به‌راحتی آتش می‌گیرد و بدین ترتیب آتش به کل سیم‌کشی ساختمان گسترش یافته و کل سیستم آسیب می‌بیند. برای عایق سینی کابل باید از پوشش‌های ضد احتراق استفاده کرد.

وزن و ضخامت عایق ضد حریق که باید استفاده شود، به درجه‌بندی کابل‌های فعلی نیازمند است، اندازه عایق در کاهش اتلاف گرما در کابل‌های نصب شده موثر است.

تمیز کردن و مراقبت از سینی کابل به‌طور مرتب، یکی دیگر از راه‌های حفظ ایمنی و جلوگیری از احتراق آن‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر سینی کابل تمیز نشود، انباشته شدن گرد و غبار قابل احتراقی که بر روی آن می‌نشیند ممکن است احتراق را تسریع بخشد.

سینی کابل PVC و فایبر گلاس نیز قابل احتراق بوده و در معرض آتش‌سوزی است. با مقاوم سازی آن‌ها توسط عایق‌های ضد حریق می‌توان از احتمال آتش‌سوزی آن‌ها را کاهش داد.

سینی کابل آهنی با افزایش حرارت و بر اثر آتش‌سوزی منبسط می‌شود. بنابراین اگر عایق آن پوششی نرم و پلاستیکی و یا فیبری باشد، در اثر احتراق به‌راحتی ازبین می‌رود. در این مواقع باید از ملاتی که به هم فشرده شده و محکم و ضخیم است برای عایق سینی کابل استفاده کرد.