سینی کابل پی وی سی

وظیفه سینی کابل هدایت، انتقال و محافظت از کابل‌های برقی که در سقف، دیوار، زمین ساختمان‌های استفاده شده است، می‌باشد. لازم به ذکر است، سینی کابل PVC با استفاده از تکنولوژی پیشرفته دنیا و مهندسان ماهر و کارآزموده در این زمینه طراحی و ساخته شده است. از سینی کابل pvc بیشتر برای کابل‌های سبک همچون کابل کشی‌های فیبر نوری که وزن سبکی دارند و کابل‌ها در زاویه‌های مختلف تحت فشار نمی‌باشند و تنها به منظور محافظت و انتقال آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جالب است بدانید، با استفاده از سینی کابل PVC می‌توانید یک سیستم پشتیبانی کامل برای کابل کشی‌ها تهیه نمایید. همچنین شایان ذکر است، می‌توانید این نوع از سینی را بر روی دیوار، زمین، سقف نصب نمایید و برخلاف سینی کابل سبدی، قسمت انتهایی، ابتدایی و سطح بالایی سینی کاملا باز است. یکی دیگر از مزیت‌های سینی کابل PVC که می‌توان به آن اشاره نمود نارسا بودن آن است، به همین دلیل نیازی نیست آن را در داخل دیوار و یا زمین نصب نمایید.

همچنین این سینی کابل برخلاف وزن سبکی که دارد در برابر خوردگی و تغییرات شیمیایی بسیار محکم و با دوام است و هیچگونه اختلالی در سیگنال‌ها بوجود نخواهد آمد.

تفاوت های سینی کابل pvc و سینی کابل فلزی

مزایای سینی کابل pvc

سینی‌های PVC مقاومت بالا در برابر بخارهای اسیدی و شیمیایی دارد همچنین این نوع از سینی کابل در برابر رطوبت نیز دارای مقاومت بسیار زیادی می‌باشد و دچار خوردگی و زنگ‌زدگی نخواهد شد. بنابراین به راحتی می‌توانید از این نوع سینی در محیط‌های باز نیز استفاده نمایید. کاربرد بیشتر این سینی کابل بیشتر برای مکان‌ها و محیط‌های صنعتی است، زیرا نصب فوق‌العاده راحتی دارد و نمای تاسیسات ساختمان را زیبا می‌کند.

جالب است بدانید، PVC غیر قابل اشتعال است و دمای ۲۰ درجه را نیز تحمل می‌کند. این ویژگی سینی کابل pvc توانسته است برتری نسبت به سایر جنس‌های سینی کابل داشته باشد. استفاده از این نوع سینی می‌تواند تاسیسات ساختمان را زیبا نماید و دیگر نیازی نیست نگران زشت شدن ظاهر تاسیسات ساختمان خود باشید. یکی دیگر از مزیت‌های آن تنوع در قطعات و اتصالات و تجهیزات آن برای نصب است. که کار نصب را ساده و آسان نموده است.

اما سینی کابل فلزی این ویژگی‌ها را دارا نمی‌باشد. سینی کابل فلزی را نمی‌توانید در محیط‌های باز استفاده نمایید، زیرا در برابر باران و آب واکنش نشان می‌دهد و دچار خوردگی، پوسیدگی و زنگ‌زدگی خواهد شد. بدین صورت باید پس از پوسیدگی و زنگ زدگی سینی کابل را تعویض نمایید که این کار برای شما هزینه اضافی در برخواهد داشت.

ویژگی‌های سینی کابل pvc

سینی کابل PVC در سایزها و رنگ‌های مختلف و متوعی تولید می‌شود که به راحتی می‌توانید متناسب با نیاز خود آن‌ها را انتخاب نمایید. این سینی کابل دارای درب‌های قفل شونده است و نیازی به بست ندارد تا بتوانید آن را بر روی دیوار و یا سقف و زمین ثابت کنید. همچنین هما‌ن‌طور که بیان شد این جنس از سینی کابل غیرقابل اشتعال و احتراق است، زیرا زمانی که آتش‌سوزی رخ دهد، با آزاد کردن گاز HCL که سنگین‌تر از O2 است نمی‌گذارد هوا به شعله آتش برسد و به همین منظور می‌توان گفت سینی کابل PVC مقاومت بالایی در مقابل آتش دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع سینی کابل که توانسته آن را منحصر به فرد نماید، نارسا بودن آن است، و در صورت خراب شدن کابل‌ها جریان برق را منتقل نکند و از زخمی شدن کابل‌ها جلوگیری می‌کند، زیرا این نوع از سینی دارای زاویه‌های صافی است. لازم به ذکر است که محصولات PVC باید براساس استانداردهای بین‌المللی ساخته شده باشند و از آزمایشگاه‌های معتبر ایران تاییدیه دریافت نمایند.

بنابراین می‌توان اینگونه بیان نمود که مزیت سینی کابل PVC دارای عمر و کیفیت بالایی است و در برابر اشعه خورشید، خوردگی، بخارهای اسیدی و …. مقاومت بالایی دارد و در هر مکان و زاویه‌ای قابل استفاده است. با خیالی آسوده می‌توانید سینی کابل را برای کابل کشی‌ ساختمان‌های خود انتخاب و استفاده نمایید.