نصب سینی کابل

نصب سینی کابل بسیار آسان است و تنها به چند ابزار ساده برای نصب نیاز دارد: یک گیره عایق و سوکت نیم اینچی که به سینی کابل متصل می‌شوند. بخش‌های مختلف سینی کابل به گونه‌ای مقیاس بندی شده‌اند که به راحتی می‌توان لایه‌های آن را تغییر داد و با ترکیب‌بندی ساختمان سازگار کرد. بدین ترتیب سینی کابل را می‌توان در مکان‌های مختلف نصب کرد.

سینی کابل دارای استاندردهای تایید شده‌ای است که در دستورالعمل آن‌ ذکر شده و باید با توجه به آن دستورالعمل‌ها بر روی زمین نصب گردد.

طول سینی های کابل دارای استاندارهای مشخصی هستند 1،2، 5، 8 و 10 فوت. می‌توان سینی های کابل را با توجه نیاز مشتری به صورت سفارشی و در اندازه‌های دیگر نیز ساخت.

سینی کابل با پودر مخصوص پوشش داده می‌شود به همین علت توسط مته به راحتی سوراخ شده و از شکستگی جلوگیری می‌شود.

برای نصب سینی کابل اتصالات پیش ساخته‌ای وجود دارد که نیاز به برش و خم کردن سینی کابل را از بین می‌برند. برخی از سینی‌های کابل به صورت T و L ساخته شده‌اند که کار نصب و اتصال آن‎ها را آسان‌تر می‌کند. این اتصالات نیز در محیط‌های مختلف آزمایش و کنترل می‌شوند و بر اساس استاندارد تولید می‌گردند.

قطعاتی به اسم آبشار نیز برای نصب سینی کابل وجود دارد که در مناطقی که سیم باید از سینی کابل خارج شود، استفاده می‌شود.

با توجه به وجود این اتصالات در بازار، عدم نیاز به برشکاری و خم کردن و همچنین راحتی نصب، با استفاده از سیستم سینی کابل، نیروی کار حدود 50% کاهش می‌یابد.