فواید-استفاده-از-لوازم-ارتینگ

یک سیستم ارتینگ اصطلاحا از یک چاه ارت و یک سیم متصل به چاه تشکیل شده است. وظیفه اصلی این سیستم این است که هرگونه جریان الکتریکی که به آن وارد می‌شود را به زمین منتقل کند. برای تشکیل یک سیستم ارتینگ تنها کافی است ما بدنه دستگاه‌های برقی اعم از خانگی یا صنعتی را با استفاده از سیم به زمین(در صورتی که واسطه دیگری وجود نداشته باشد) وصل کنیم.

از شرکت‌های بزرگ تجاری گرفته تا وسایل برقی خانگی نیاز به لوازم ارتینگ دارند. هم برای محافظت از وسایل و تجهیزات برقی و هم برای ایمنی افراد. با توجه به خطرات جبران ناپذیر برق گرفتگی وجود این سیستم لازم است. به این سیستم زمین کردن نیز میگویند چرا که در شرایط خا زمین بهترین عایق برای انتقال الکتریسیته و حفاظت در برابر جریان‌های شدید الکتریکی مانند صاعقه می‌باشد.

در صورت ایجاد نشتی ناشی از بریدگی و یا ضعف و خراش سیم‌های عایق بار اضافی برق از طریق ارت به زمین منتقل می‌شود و در حقیقت استفاده از لوازم ارتینگ برق اضافی را به این شکل از بین می‌برد و بدون ایجاد عوارض و خطرات بیش از حد موارد ناشی از این نشتی از بین می‌رود.
با کمک یک ساخت هوشمندانه و تجهیزات ساده و ارزان قیمت می توان از حوادثی که می تواند فاجعه آفرین باشد جلوگیری کرد.

فوائد و مزایای راه اندازی سیستم ارت عبارتند از:

– حفاظت از اضافه بار

در مورد تجهیزاتی که موجب افزایش شدید بار می شود این سیستم به خوبی می تواند برای تجهیزات نقش محافظت کننده داشته باشد و جلوی آتش سوزی ناشی از این افزایش بار را بگیرد و همین طور از داده های شما را به خوبی حفظ کند.

– تثبیت ولتاژ

سیستم ارت کمک می کند تا برق توزیع شده در بین منابع ولتاژ به شکل استاندارد انجام شود و کمک می کند تا یک سیرکوله اورلود و یا شدید ایجاد نشود.

– محافظت از تخریب، آسیب دیدگی و یا مرگ

سیستم ارتینگ به شکل قوی می‌تواند از آتش سوزی‌ها و یا تخریب وسائل الکتریکی جلوگیری کند، اگر دی الکتریک خازن نتواند ولتاژ اعمال شده را تحمل نماید یک مدار با جریان امپدانس پائین به وجود می آید که می تواند با تولید گرمای بیش از حد موجب انفجار شود، سیستم ارت با توزیع مناسب ولتاژ می‌تواند مانع از ایجاد آن شود و به این ترتیب خطرات جانی و مالی ناشی از این تخریب‌ها با استفاده از لوازم ارتینگ به شدت کاهش می یابد.