فواید استفاده از کاندوئیت PVC

 

۱- استفاده از کاندوئیت PVC باعث صرفه‌جویی در نیروی کار و میزان انرژی و زمان مورد نیاز برای نصب و راه‌اندازی کاندوئیت، می‌شود. کاندوئیت PVC در نصب، برش و اتصال بسیار راحت است و نیاز به ابزار خاصی ندارد.

۲- فضای درونی کاندوئیت PVC صاف و هموار است و بدین ترتیب کابل‌ها به راحتی درون آن حرکت می‌کنند. این صاف بودن از آسیب‌دیدگی و اصطحکاک سیم‌ها در حین هل دادن به داخل کاندوئیت، جلوگیری می‌کند. این ویژگی همچنین امکان حرکت سیم‌ها در خم‌شدگی‌های ۹۰ درجه کاندوئیت‌ را امکان‌پذیر می‌کند.

۳- مواد استفاده شده در کاندوئیت PVC باعث کم شدن وزن این نوع کاندوئیت می‌شود. وزن کاندوئیت PVC تقریبا یک پنجم کاندوئیت استیل و نصف وزن کاندوئیت آلومینیومی است. که این وزن کم، حمل و نقل و کار با آن را راحت‌تر می‌کند.

۴- کاندوئیت PVC در برابر تغییرات شیمیایی مقاوم است و در محیط‌هایی با دماهای مختلف تغییر نمی‌کند. این مورد باعث طولانی بودن عمر و دوام کاندوئیت PVC می‌شود. کاندوئیت PVC در برابر نور مستقیم خورشید، گرما و هم‌چنین انواع شرایط آب و هوایی مقاوم است و حتی تا سال‌ها بعد از تولید و استفاده از آن، مقاوم بوده و تغییری نخواهد کرد. همچنین در برابر عواملی همچون قارچ‌ها، جوندگان و … نیز مقاوم است. کاندوئیت PVC غیرفلزی است، بنابراین در محیط‌های مرطوبت و طبیعی خطر خوردگی و زنگ‌زدگی برای آن‌ها وجود ندارد. در مجاورت آب و در محیط‌های مرطوب، زنگ زده و فاسد نمی‌شود و بدین ترتیب از زنگ‌زدگی و آسیب‌دیدگی سیم‌های درون خود نیز به خوبی محافظت می‌کند.

۵- کاندوئیت‌های PVC ضد احتراق هستند. مواد به کار رفته در این نوع از کاندوئیت، مواد ضداحتراق است که در برابر آتش‌سوزی‌هایی که در جریان برق‌کشی محتمل است، مقاوم بوده و از سیم‌های درون خود در برابر احتراق محافظت می‌کند.