پایه روشنایی خورشیدی

نحوه عملکرد سیستم پایه‌های روشنایی خورشیدی

قطب‌های اصلی خورشیدی نصب شده در بالای پایه‌های روشنایی خورشیدی وظیفه‌ تبدیل نور خورشید به برق را دارند که به وسیله چرخه‌ی طولانی مدت شارژ باتری عمل می‌کنند. یک کنترل کننده یا تنظیم کننده خورشیدی تضمین می‌کند که باتری به طور مداوم شارژ می‌شود و شارژ خالی نمی‌کند. کنترل کننده هنگامی که خورشید غروب می‌کند، توسط حسگر‌های تعبیه شده فعال شده و نور را روشن می‌کند. کنترل کننده را می‌توان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که تمام شب و یا در مدت زمان مورد نیاز، روشنایی را اجرا کند. کنترل کننده همچنین از تخلیه بیش از حد باتری نیز محافظت می‌کند.

سیستم‌های خورشیدی برای روشنایی خیابان

هر سیستم نورپردازی خیابانی خورشیدی، همراه با یک مجموعه مجهز به سیستم تبدیل و اندازه‌گیری انرژی برای اندازه‌گیری نیروی مشخص خورشیدی به عنوان نیازهای تعیین شده توسط مشتری، تکمیل و اجرا می‌شود. هر سیستم با توجه به میزان انرژی مصرف شده توسط فیبر‌های نوری و میزان نور خورشید موجود در موقعیت جغرافیایی، طراحی و نصب می‌شود. پشتیبان باتری تعبیه شده در سیستم پایه‌های روشنایی خورشیدی حداقل پنج روز را برای عمر طولانی مدت باتری فراهم می‌کند و شرایط آب و هوایی محلی را نیز در نظر می‌گیرد. امروزه پایه‌های روشنایی خورشیدی مختلف متشکل از لوازم استاندارد در سبک‌های جدید معماری در دسترس هستند. هر لامپ خورشیدی سطح نور مورد نیاز و الگوی توزیع را فراهم می‌کند تا راه‌حل کامل روشنایی برای مطابقت با الزامات نرم‌افزار‌‌های مهندسی فراهم شود.

ویژگی‌های روشنایی خورشیدی

سازگار با محیط زیست

اگر امروز به دنبال استفاده از یک راه‌حل سازگار با محیط زیست برای ایجاد روشنایی هستید، پس استفاده از روشنایی خورشیدی، انتخابی ایده‌آل است. پس از نصب، آنها به جای انرژی الکتریکی که به طور مداوم به فضای محیط پمپاژ می‌شود، به طور کامل توسط انرژی‌های تجدید پذیر خورشیدی، تامین می‌شوند.

کم هزینه

نصب و راه‌اندازی سیستم‌های روشنایی سنتی شامل اتصال وسایل نور به یک شبکه برق الکتریکی، و نیاز به سیم‌کشی زیرزمینی هستند که این روند طولانی، پرهزینه و ناخوشایند است و علاوه بر آن، هزینه‌های بی‌پایان صورتحساب‌های برق نیز همواره یک مشکل جدی به حساب می‌آید. بنابراین یک راه حل بسیار مقرون به صرفه، نصب پایه‌های روشنایی خورشیدی خیابانی است.

ایده آل برای همه مناطق

به کارگیری پایه‌های روشنایی خورشیدی، نصب و راه‌اندازی آسان برای پروژه‌های منطقه‌ای و کلان‌شهر را به همراه دارد، چرا که نیاز به حفاری بیش از حد زمین را از بین می‌برد و یک راه حل پایدار و مقرون به صرفه است.

خارج از شبکه: به هیچ کابل‌کشی یا شبکه اتصال مورد نیاز نیست

پایه‌های روشنایی خورشیدی یک راه حل مناسب برای به کارگیری در مکان‌های خارج از شبکه و همچنین مکان‌هایی که هیچ زیرساخت نور دیگری در دسترس نیست و یا در مکان‌هایی که جایگزینی لازم است، می‌باشند. اصطلاح خارج از شبکه به این معنی است که نیاز به کابل‌کشی و اتصال شبکه نیست. نصب پایه‌های خورشیدی باعث ایجاد اختلال در محله نمی‌شود و علاوه بر این، خاک زمین دست نخورده باقی می‌ماند، زیرا نیاز به کابل‌کشی نیز وجود ندارد. مزایای دیگر این پایه‌ها نیز شامل نصب سریعتر، حذف هزینه‌های ناشی از مصرف برق و استقلال شبکه است. پایه‌های روشنایی خورشیدی همچنین می‌توانند به صورت شبکه‌ای یا به عنوان قطب نور ترکیبی نیز نصب شوند.

پایه‌های روشنایی خورشیدی استوانه ای، محافظت شده در برابر گرد و غبار و رطوبت

شکل استوانه‌ای پایه‌ها، اجازه نصب مستقل برای جهت‌گیری و گرفتن نور خورشید از تمام جهات، در تمام طول روز را به آنها می‌دهد. پنل‌ها از اجزای با کیفیت بالا ساخته می‌شوند که این امر منجر به تولید یک محصول با مقاومت طولانی مدت در برابر آب و هوای متغیر و مقاومت در برابر UV می‌شود که ماژول‌های PV را از گرد و غبار و رطوبت حفظ می‌کنند.

مدیریت و کنترل از راه دور بی‌سیم

سیستم کنترل هوشمند پایه‌های روشنایی خورشیدی، کنترل و نظارت کامل بر پایه‌های خورشیدی را به راحتی امکان پذیر می‌سازد و این یک سیستم کاملا کارآمد برای اجرای برنامه‌های هوشمند شهری است.

مزایای به کارگیری پایه‌های روشنایی خورشیدی:

 • دارای قطب گالوانیزه داغ شونده
 • مهندسی شده برای مناطق با شدت وزش بالای باد
 • دارای گزینه‌های چندگانه ولتاژ برق از 30W تا 85W
 • عملیات کاملا اتوماتیک
 • ساختار چندگانه به جهت سهولت در جایگزینی و تعمیر و نگهداری در آینده
 • دارای پنل‌های خورشیدی و پایه‌های فرعی با قابلیت چرخش 360 درجه برای پوشش نواحی مختلف

فواید پایه‌های روشنایی خورشیدی نسبت به پایه‌‌های روشنایی الکتریکی

پایه‌های روشنایی خورشیدی مزایای زیر را ارائه می‌دهند:

 • هزینه‌های نصب کابل اصلی حذف می‌شود.
 • کلیه موارد مربوط به برق حذف می‌شود.
 • ایمنی عمومی و کمک به ایجاد یک محیط کار امن در مناطقی که قدرت دسترسی به برق دشوار است، افزایش می‌یابد.
 • عملیات کاملا اتوماتیک انجام می‌شود.
 • ساخت و ساز با کیفیت بالا و اجزای سازنده صورت می‌گیرد.
 • در صورت لزوم برای تعمیر و نگهداری آسان طراحی شده‌اند.