فارسی فارسی English انگلیسی

پوشش سینی کابل به روش گالوانیزه کردن

سینی کابل در عملیات سیم‌کشی برق سازه‌ها، جهت محافظت و انتقال کابل‌های الکتریکی نارسانا برای پخش و پایش برق، تنظیم انتقال کابل‌ها در ساختمان‌های تجاری و صنعتی قابل استفاده است. سینی کابل در عملیات سیم‌کشی برق سازه‌ها، جهت محافظت و انتقال کابل‌های الکتریکی نارسانا برای پخش و پایش برق و تنظیم انتقال کابل‌ها در ساختمان‌های تجاری و صنعتی قابل استفاده
ادامه مطلب

انواع سیم کشی ساختمان

یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان‌سازی مربوط به تأسیسات آن می‌شود. لوله‌کشی آب، گاز و سیم‌کشی برق ساختمان از جمله اقداماتی است که در مرحله تأسیسات انجام می‌شود. به طور کلی ساخت ساختمان در پنج مرحله انجام می‌پذیرد که اجرای تأسیسات پس از مرحله دیوارچینی و قبل از مرحله گچ‌کاری قرار دارد. زمانی که ساختمان‌سازی به مرحله تأسیسات می‌رسد تقریباً ساختمان آماده است و تنها
ادامه مطلب

معرفی ساپورت سینی کابل

سینی کابل یک نوع سیستم ساپورت مکانیکی در یک کابل برق است که کاربرد زیادی از جمله در تاسیسات الکتریکی ساختمان‌ها، کارخانه‌ها، تونل‌ها، پروژه‌های صنعتی و...  دارد.
ادامه مطلب

سینی کابل استیل

سینی کابل از جمله تجهیزات صنعتی است که جهت نصب کابل‌های برق پرفشار در تاسیسات الکتریکی به کار برده می‌شود. 
ادامه مطلب

سینی کابل سیم مش

سینی کابل بیشتر در تاسیسات الکتریکی کاربرد دارند. سینی های کابل سیم مش در طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.
ادامه مطلب

یوبولت کاندوئیت

اگرچه یوبولت کاندوئیت، ابزاری بسیار ساده به نظر می‌رسد اما کاربرد آن در صنایع مختلف، گسترده است.
ادامه مطلب

مزایای استفاده از چراغ‌های خیابانی LED

چراغ‌­های روشنایی شهری نقش اساسی در شهرها دارند. عابران پیاده و وسایل نقلیه در شب نیاز به روشنایی دارند و در هنگام انتخاب چراغ‌­های خیابان باید به عملکرد و دکوراسیون آن نیز توجه شود.
ادامه مطلب

نحوه انتخاب لوله فلکسیبل

لوله‌های فلکسیبل در صنعت، در انواع مختلفی تولید می‌شوند. این لوله‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری بالایی که دارند، کاربرد گسترده‌ای در صنعت پیدا کرده‌اند.
ادامه مطلب

کاندوئیت فلزی متوسط (IMC)

کاندوئیت فلزی متوسط یا IMC، نوعی لوله برق فلزی است که برای استفاده در فضای باز و در معرض هوای آزاد طراحی شده است.
ادامه مطلب

سینی کابل pvc

سینی کابل پی وی سی یکی از انواع گوناگون سینی کابل است که بیشتر برای کابل کشی‌های الکتریکی در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
ادامه مطلب

اتصالات نردبان کابل

نردبان کابل عموما در مکان‌هایی که سیم‌کشی عمودی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نردبان کابل دارای جنس‌های مختلفی است که عبارتند از: کابل‌های فولادی، کابل گالوانیزه، کابل آلومینیوم و کابل استیل.
ادامه مطلب

کاربرد نردبان کابل

از نردبان کابل در بخش‌های متفاوتی در صنایع مختلف به خصوص صنعت برق استفاده می‌شود. درواقع نردبان کابل در موارد گسترده‌ای کاربرد دارد و لازم است که افراد پیش از انتخاب این نوع ابزارآلات از کاربردهای مختلف آن آگاهی داشته باشند. 
ادامه مطلب

خطرات بار اضافی در سینی کابل

امروزه با به وجود آمدن فناوری‌های جدید و در حال رشد، ابزارها و منابع اطلاعاتی قدرتمند به طور گسترده‌ای در دسترس افراد و شرکت‌های مختلف قرار گرفته است. به واسطه توسعه و گسترش این فناوری‌های جدید، نیاز برای زیرساخت‌های مناسب و کافی نیز افزایش پیدا کرده است.
ادامه مطلب

انواع جعبه تقسیم

جعبه تقسیم در واقع محلی برای قرار گرفتن انشعابات سیم‌های مختلف است و در حفاظت از سیم‌ها نقش مهمی دارد. 
ادامه مطلب

مقایسه جعبه های تقسیم جدید و قدیم

قبل از اینکه به مقایسه جعبه تقسیم‌های قدیمی و جدید بپردازیم باید بدانیم جعبه تقسیم چیست و چه کار بردی دارد؟ در ادامه به تعریف جعبه تقسیم و کاربرد آن و مقایسه جعبه تقسیم قدیمی و جدید می‌پردازیم‌.
ادامه مطلب

مراحل تست سلامت جعبه تقسیم ساختمان

همواره تست سلامت جعبه تقسیم در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی باید به صورت اصولی و طی مراحل مشخصی انجام گیرد. 
ادامه مطلب

انتخاب نوع سینی کابل

برای اجرای سیستم سیم‌کشی اصلی سینی کابل از چه نوع سینی کابلی باید استفاده شود؟
ادامه مطلب

روش‌های نصب سینی کابل یا ترانکینگ

یک روش مناسب و حرفه‌ای برای نصب سینی کابل نیاز به ترکیب و هماهنگی خوب متخصصین از هر دو رشته برق و مکانیک دارد.
ادامه مطلب

مزایا و کاربرد جعبه تقسیم

جعبه تقسیم قطعه الکترونیکی کاربردی در زمینه ساختمان سازی مدرن و برق‌رسانی می‌باشد که وظیفه محافظت از سیم‌ها در برابر عوامل محیطی نظیر رطوبت، دمای بالا، نور خورشید و... را دارد.
ادامه مطلب

نکاتی درباره جایگذاری دقیق کاندوئیت‌ها

در این مقاله به ۱۲ نکته درباره نصب و جایگذاری کاندوئیت‌ها می‌پردازیم.  
ادامه مطلب

نحوه نصب پایه روشنایی در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها

کیفیت روشنایی نقش مهمی در تعیین عملکرد و آسایش بصری کاربران جاده‌ای دارد و به‌ عنوان وسیله‌ای هشداردهنده برای کمک به رانندگان به کار می‌رود. کیفیت روشنایی بستگی به عوامل مختلفی از قبیل ارتفاع نصب، فاصله دستگاه نورافکن، زاویه بوم، چراغ‌های جلو و عقب و خصوصیات سطح جاده دارد. نوري كه از سطح جاده بازتاب می‌شود به چشم کاربران جاده واردشده و جاده را قابل‌ مشاهده می‌کند. با
ادامه مطلب

جعبه تقسیم و جزئیات آن

جعبه تقسیم یک محفظه است که از اتصال دو یا چند سیم جریان الکتریکی محافظت می‌کند. این سطح از حفاظت برای جلوگیری از آتش سوزی و حفظ ارتباطات قابل اطمینان مورد نیاز است که در طول سال‌ها باقی می‌ماند.
ادامه مطلب

فواید استفاده از لوازم ارتینگ

لوازم ارتینگ و یا گراند یکی از بهترین راههایی است که می‌توان با تخلیه بار الکتریکی ایجاد شده و انتقال آن به سطح زمین باعث رفع خطر علی‌الخصوص در مورد خطرات آتش سوزی ناشی از تجهیزات الکتریکی در منازل و ساختمان‌ها شد. با استفاده از لوازم ارتینگ به راحتی می‌توان عوارض ناشی از برق را کنترل کرد.
ادامه مطلب

نردبان کابل چیست؟

یک نردبان کابل لوله کوپل شده (آلومینیومی یا فولادی) یا سیم فولادی جوش داده شده است. 
ادامه مطلب

پایه‌های روشنایی خورشیدی خیابانی

امروزه پایه‌های روشنایی خورشیدی به منظور روشنایی خیابان‌ها، پارک‌ها، پیاده‌روها، جاده‌ها و دیگر فضاهای عمومی و تجاری، طراحی، ساخت و نصب می‌شوند.
ادامه مطلب

اقدامات لازم در جهت خم کردن لوله‌های کاندوئیت

در حوزه تجاری و صنعتی تعداد کمی از برق‌ کاران وجود دارند که نمی‌دانند چگونه لوله‌ های EMT را با یک لوله خم‌ کن دستی خم کنند. این یکی از مهارت‌ های اولیه لازم و شاید نگرانی اصلی برای برق‌ کاران جدید و مبتدی است. 
ادامه مطلب

عملکرد جعبه تقسیم

جعبه تقسیم یا جعبه اتصال در ساخت و ساز ساختمان استفاده می‌شود و شامل یک جعبه مربعی شکل است که حفاظت و مانع امنیتی را برای اتصالات برق فراهم می‌کند. 
ادامه مطلب

استانداردهای ساخت و ساز پایه‌های روشنایی خیابانی

هدف از ارائه این مقاله، استاندارد سازی تاسیسات روشنایی خیابانی است. بدون تبعیت از این استانداردها و بدون تایید کتبی طرح‌ ها از سوی مدیر سیگنال‌ ها، طراحی روشنایی خیابانی و زیرساخت‌ ها مجاز نخواهد بود.
ادامه مطلب

کاربردها و مزایای پایه روشنایی خیابان

جاده ها و مسیرها در وهله اول نیاز به امنیت و کیفیت در ساعات مختلف شبانه روز دارند که یکی از مهم ترین عامل های آن را می توان استفاده از علائم راهنمایی و رانندگی و میزان روشنایی آن دانست. 
ادامه مطلب

پایه روشنایی پارکی

یکی از تفریحات مردم کشور ما در فصل‌های گرم سال، حضور شبانه در پارک‌ها و فضاهای سبز به همراه خانواده‌شان است. در این شرایط کودکان معمولا وقت خود را به بازی و تفریح و بزرگترها به دورهمی می‌گذرانند. نکته‌ای که در این شرایط حائز اهمیت است، میزان روشنایی پارک‌ها مخصوصا برای بازی کودکان است.
ادامه مطلب

کاربرد و اصول نصب جعبه تقسیم در ساختمان

سیم کشی برق ساختمان یکی از مراحل مهم و حساس در ساختمان سازی است. شرکت‌های پیمانکار ادارات برق، اتصالات و سیم کشی‌های برقی را تا ورودی ساختمان شما انجام می‌دهند...
ادامه مطلب

کاربردهای پایه های روشنایی

تصور یک خیابان و یا یک اتوبان بدون چراغ و پایه روشنایی در شب و تاریکی بسیار وحشتناک است. چه مشکلاتی که پیش خواهد آمد، مانند هرج و مرج در رفت و آمد، افزایش تعداد تصادفات و به خطر افتادن جان و اموال مردم. بنابراین با این اوصاف وجود لامپ‌ها و چراغ‌ها در معابر خیابان‌ها و جاده‌ها ضروری است.
ادامه مطلب

کاندوئیت ها

کاندوئیت ها لوله‌هایی هستند که از انواع آن‌ها برای محافظت و عبور سیم‌های برق در ساختمان‌های تجاری و فروشگاه‌ها، ساختمان‌های پزشکی و بیمارستان‌ها و همچنین در صنعت به‌خصوص تاسیسات زیر زمینی که امکان وجود رطوبت و حرارت و فشار در اطراف سیم‌های برق زیاد است، استفاده می شود.
ادامه مطلب

نکاتی برای نصب کاندوئیت

کاندوئیت ها یکی از تجهیزاتی هستند که برای حفظ ایمنی و همچنین سهولت در نصب و تعمیر در سیستم سیم کشی ساختمان‌ها به کار می‌رود. با توجه به اهمیت و فواید کاندوئیت ها، در این مقاله نکاتی که باید در هنگام نصب به آن‌ها توجه کرد، بیان می‌شود.
ادامه مطلب

فواید استفاده از کاندوئیت PVC

کاندوئیت های PVC یکی از انواع کاندوئیت‌ها هستند که استفاده از آن‌ها فواید زیادی دارد، از جمله: نیاز کمتر به نگهداری و پشتیبانی، هزینه کمتر برای نیروی کار و بسیاری مزایای دیگر. امروزه این نوع کاندوئیت به طور گسترده‌ای در صنعت برق و کابل کشی استفاده می‌شود.
ادامه مطلب

نردبان کابل و ویژگی‌های آن

نردبان کابل سازه‌ای است که برای سهولت کابل کشی در ساختمان‌های صنعتی بزرگ و هدایت کابل‌ها در مسیری مشخص از آن استفاده می‌شود.
ادامه مطلب

چک لیست انتخاب سینی کابل

قبل از انتخاب سینی کابل مناسب برای سیستم کابل کشی و تصمیم برای ویژگی‌ها و شیوه‌های نگهداری و پشتیبانی مورد نیاز برای آن، بهتر است ملاحظاتی را در نظر گرفت.
ادامه مطلب

جلوگیری از احتراق سینی کابل

سینی کابل یکی از وسایل مهم در سیستم کابل کشی ساختمان‌هاست که نگهداری و حفظ ایمنی آن بسیار مهم است.
ادامه مطلب

انواع لوله خم کن های کاندوئیت

5 نوع لوله خم کن برای ایجاد خم بر روی کاندوئیت‌ها وجود دارد: لوله خم کن های دستی، مکانیکی، برقی، هیدرولیکی و PVC
ادامه مطلب

جلوگیری از مشکلات تراکم هوا در کاندوئیت

اگر فضای خالی درون کاندوئیت ها اگر از یک منطقه دمایی به منطقه دمایی دیگری انتقال داده شوند، مستعد رطوبت و تراکم هوا می‌باشد. به عنوان مثال انتقال کاندوئیت از داخل ساختمان به بیرون و یا از یک قسمت ساختمان به قسمت دیگر آن.
ادامه مطلب

اتصالات کاندوئیت

کاندوئیت ها برای حفاظت از سیستم سیم‌کشی ساختمان‌ها انجام می‌شود و برای کارکرد درست نیاز است که به اتصالاتی که به کمک آن‌‎ها کاندوئیت نصب می‌شود توجه ویژه کرد و در انتخاب و مونتاژ اتصالات بسیار دقت نمود.
ادامه مطلب

پایه های روشنایی

امروزه پایه های روشنایی به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز در شهرها به شمار می‌رود. پایه های روشنایی در اتوبان‌، آزادراه، خیابان، تقاطع، ...استفاده می‌شوند.
ادامه مطلب

جعبه تقسیم

در سیم‌کشی برق ساختمان‌ها، جعبه تقسیم یکی از ابزارهای مفید است که برای نصب تعدا زیادی سیم و ابزار برقی و محافظت از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ادامه مطلب

نصب سینی کابل

استفاده از سینی کابل علاوه بر فواید متعددی که دارد، از نظر نصب و راه اندازی بسیار راحت بوده و بهترین گزینه برای استفاده در سیستم سیم کشی ساختمان‌ها می‌باشد.
ادامه مطلب

انواع کاندوئیت

کاندوئیت سیستم لوله کشی برق است که از سیم‌‌ها و کابل‌ها در برابر تاثیرات محیطی، رطوبت، بخار و سایر خطرات محتمل، محافظت می‌کند. کاندوئیت ها یا فلزی هستند (گالوانیزه، استیل، آلومینیوم) یا غیر فلزی (پلاستیکی)، که هر دوی آن‌ها ممکن است سفت و محکم باشند یا منعطف.
ادامه مطلب

فواید سینی کابل

 سیستم سینی کابل فواید قابل‌توجهی نسبت به سایر سیستم‌های  سیم کشی دارد. سینی کابل ارزان‌‌تر و قابل اعتمادتر است، سازگاری بیشتری برای تغییرات دارد و همچنین نگهداری از آن آسان‌تراست. علاوه بر این، طراحی سینی کابل به‌گونه‌ای است که مانع به وجود آمدن مشکلات ایمنی بالقوه‌ای می‌شود که در سایر سیستم‌های سیم کشی وجود دارد.
ادامه مطلب

فواید استفاده از کاندوئیت یا لوله‌ برق در سیستم‌ کابل کشی و سیم کشی ساختمان‌ها

کاندوئیت‌ها محافظ بسیار خوبی برای سیستم‌های سیم کشی و کابل کشی هستند و از آن‌‌ها در برابر تاثیرات محیطی، رطوبت، تغییرات شیمیایی و... محافظت می‌کنند.
ادامه مطلب

کاربرد سینی کابل

سینی کابل یکی از تجهیزات ساختمانی است که برای کابل کشی و سیم کشی ساختمان‌ها به‌کار می‌رود. سینی کابل، سیم‌ها را در خود جای داده و علاوه بر مرتب سازی، باعث حفظ ایمنی سیم کشی ساختمان می‌شود.
ادامه مطلب

انواع سینی کابل

سیستم‌‌های سینی کابل راه‌حلی خوب برای نصب تعداد زیادی کابل برق و فشار قوی در ساختمان‌ها می‌باشد. سینی کابل انواع زیادی از ساده تا پیشرفته دارد. بهتر است قبل از انتخاب و خرید سینی کابل با انواع آن آشنا شویم و با توجه به کابردهای آن‌ها، سینی کابل مورد نظر خود را انتخاب کنیم. 
ادامه مطلب

سینی کابل از چه موادی ساخته می‌شود؟

امروزه سینی کابل به عنوان راه حلی سریع، اقتصادی و منعطف برای حل مشکلات سیستم‌های سیم کشی و یکی از لوازم ضروری برای ساخت و سازهای تجاری و صنعتی به ‌شمار می‎آید....
ادامه مطلب

حضور شرکت توسعه صنایع پتروفولادغرب در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از تاریخ 16 تا 19 اردیبهشت‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.
ادامه مطلب