اتصالات-کاندوئیت

اتصالات لوله کاندوئیت چیست؟

در سیستم های لوله کشی اتصالات لوله کاندوئیت از مهم ترین عناصری هستند که عملکرد این سیستم را تضمین می‌کند. این اتصالات به صورت مختلفی مانند پیچی، جوشی، فشاری و لحیمی طراحی می‌شوند که هر کدام از این اتصالات ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند و بسته به نوع کاربرد و شرایط محیطی، انتخاب می‌شوند.

اتصالات لوله کاندوئیت علاوه بر اتصال لوله ها باید در برابر خوردگی، فشار و دما مقاومت بالایی داشته باشند. باید توجه کنید اتصالاتی که به درستی نصب نشده باشند، می‌توانند خطرات جبران‌ناپذیری مانند آتش‌سوزی و برق‌گرفتگی را به دنبال داشته باشند.

کاربرد اتصالات لوله کاندوئیت

اتصالات لوله کاندوئیت نظم و انسجام را در سیستم برق‌رسانی ایجاد می‌کنند که باعث عبور امن و کارآمد کابل‌ها در مسیرهای مشخص شده می‌باشند که در نبود آن‌ها با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوند. در ادامه کاربرد و مزایای این اتصالات را باهم بررسی می‌کنیم.

این اتصالات می توانند نقش رابط را بین لوله‌ها ایفا کنند و انشعابات مختلفی را در مسیر لوله‌ها ایجاد کنند. اتصالات لوله کاندوئیت با زوایای مختلف، امکان تغییر جهت مسیر لوله‌ها را به‌طور دقیق و اصولی فراهم می‌کنند. این اتصالات، رابط بین لوله‌ها و تجهیزات جانبی سیستم برق‌رسانی هستند.

مزایای استفاده از اتصالات

اتصالات از کابل‌ها در برابر آسیب‌های فیزیکی و محیطی محافظت  و باعث منظم تر شدن سیم کشی می‌شود و از آشفتگی و پیچیدگی مسیر کابل‌ها جلوگیری می‌کند. سیستم‌های لوله‌کشی با اتصالات، به‌راحتی قابل ارتقا و انعطاف‌پذیر هستند و می‌توانند در صورت نیاز، تغییرات و انشعابات جدیدی را در آن‌ها ایجاد کنند.

ارتباط با پتروفولاد غرب

برای استعلام قیمت انواع اتصالات لوله کاندوئیت با متخصصین ما در ارتباط باشید. 

با ما در تماس باشید

انواع اتصالات لوله کاندوئیت

اتصالات لوله کاندوئیت ابزارهای بسیار مهمی هستند که در صنایع مختلف برای اتصال بخش‌های مختلف لوله‌های کاندوئیت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اتصالات با توجه به نیاز خاص هر پروژه و نوع اتصال مورد نیاز آن، در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند.

بوشینگ

بوشینگ‌ها از آسیب دیدن کابل‌ و سیم‌ها در حین برق‌کشی محافظت می کنند. بوشینگ‌ها در دهانه خروجی کاندوئیت ها که سیم از آن‌ وارد محفظه یا جعبه تقسیم می‌شود، نصب می‌گردند.

کوپلینگ

کوپلینگ‌ها به شما اجازه می‌دهند تا چند شاخه کاندوئیت‌ را برای استفاده در مسیر‌های طولانی و مستقیم به هم متصل کنید و یا برای پیوند اتصالات ساخته شده به کاندوئیت از کوپلینگ‌ها استفاده می‌شود. کوپلینگ‌های ترکیبی که به آن‌ها کوپلینگ انتقال هم گفته می‌شود، زمانی استفاده می‌شوند که می‌خواهید سیم و کابل را از یک نوع کاندوئیت به نوع دیگری از کاندوئیت انتقال دهید.

ردیوسر

ردیوسر نوعی کوپلینگ است که به شما اجازه می‌دهد تا سیم‌ها را از یک سایز کاندوئیت به سایز دیگری انتقال دهید.

زانویی کاندوئیت

برای تغییر جهت سیستم کاندوئیت از زانویی کاندوئیت استفاده می‌شود و به کمک آن می‌توانید کاندوئیت را در زوایای مختلف به کار ببرید.

لاک نات

زمانی که اتصالات وارد جعبه تقسیم و یا محفظه می‌شوند باید توسط لاک نات ایمن گردند، بدین طریق کاندوئیت در ارتباط با تجهیزات دیگر محافظت می‌شود.

بست چنگکی

برای نصب کاندوئیت و لوله‌های برق بر روی ریل یونستریت بر روی دیوار یا سقف‌ها از بست چنگکی استفاده می‌شود.

کابلشو

برای ارتباط الکتریکی بین کابل و انواع ترمینال و محل‌های اتصال از کابلشو استفاده می‌شود. کابلشوها در اندازه‌ها و جنس‌های مختلف وجود دارند.

یوبولت

برای اتصال کاندوئیت به یک سطح فلزی به طور مستقیم، از یوبولت استفاده می‌شود که می‌تواند به شکل V و یا U شکل باشند.

سخن پایانی:

اتصالات لوله کاندوئیت، جزئی جدایی‌ناپذیر از سیستم‌های سیم‌کشی هستند که نقش حیاتی در ایمن‌سازی و کارآمدی سیستم ایفا می‌کنند. انتخاب و استفاده از اتصالات مناسب، تضمینی برای عبور امن و بی‌دغدغه کابل‌ها و راندمان مطلوب سیستم برق‌رسانی خواهد بود.

شركت پترو فولاد غرب با داشتن بيش از ۳۰ سال تجربه در زمينه توليد و تامين قطعات فلزی و برقی پالايشگاه‌های نفت، گاز و پتروشيمی و همچنين صنايع فولاد فعاليت می‌نمايد. برای ارسال درخواست و خرید با ما در تماس باشید.