اتصالات-کاندوئیت

اتصالات کاندوئیت

کاندوئیت ها برای حفاظت از سیستم سیم‌کشی ساختمان‌ها انجام می‌شود و برای کارکرد درست نیاز است که به اتصالاتی که به کمک آن‌‎ها کاندوئیت نصب می‌شود توجه ویژه کرد و در انتخاب و مونتاژ اتصالات بسیار دقت نمود.

 

 

بوشینگ

بوشینگ‌ها از آسیب دیدن کابل‌ و سیم‌ها در حین برق‌کشی محافظت می کنند. بوشینگ‌ها در دهانه خروجی کاندوئیت ها که سیم از آن‌ وارد محفظه یا جعبه تقسیم می‌شود، نصب می‌گردند.

کوپلینگ

کوپلینگ‌ها به شما اجازه می‌دهند تا چند شاخه کاندوئیت‌ را برای استفاده در مسیر‌های طولانی و مستقیم به هم متصل کنید و یا برای پیوند اتصالات ساخته شده به کاندوئیت از کوپلینگ‌ها استفاده می‌شود.

کوپلینگ‌های ترکیبی که به آن‌ها کوپلینگ انتقال هم گفته می‌شود، زمانی استفاده می‌شوند که می‌خواهید سیم و کابل را از یک نوع کاندوئیت به نوع دیگری از کاندوئیت انتقال دهید.

ردیوسر

ردیوسر نوعی کوپلینگ است که به شما اجازه می‌دهد تا سیم‌ها را از یک سایز کاندوئیت به سایز دیگری انتقال دهید.

زانویی کاندوئیت

برای تغییر جهت سیستم کاندوئیت از زانویی کاندوئیت استفاده می‌شود و به کمک آن می‌توانید کاندوئیت را در زوایای مختلف به کار ببرید.

لاک نات

زمانی که اتصالات وارد جعبه تقسیم و یا محفظه می‌شوند باید توسط لاک نات ایمن گردند(بدین طریق کاندوئیت در ارتباط با تجهیزات دیگر محافظت می‌شود).

بست چنگکی

برای نصب کاندوئیت و لوله‌های برق بر روی ریل یونستریت بر روی دیوار یا سقف‌ها از بست چنگکی استفاده می‌شود.

کابلشو

برای ارتباط الکتریکی بین کابل و انواع ترمینال و محل‌های اتصال از کابلشو استفاده می‌شود. کابلشوها در اندازه‌ها و جنس‌های مختلف وجود دارند.

یوبولت

برای اتصال کاندوئیت به یک سطح فلزی به طور مستقیم، از یوبولت استفاده می‌شود که می‌تواند به شکل V و یا U شکل باشند.

کاندوئیت و ملحقات

کاندوئیت و ملحقات کاندوئیت ها (لوله‌های‌ برق) پوششی هستند که سیم‌های برق از آن عبور می‌کنند، دارای استحکام زیادی می‌باشند که ایمنی را بالا می‌برند و می‌توانند محافظ خوبی برای سیم‌کشی و کابل‌کشی‌های ساختمان‌ها باشند. استفاده از کاندوئیت در ساختمان‌های تجاری و صنعتی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، فروشگاه‌ها و تأسیسات زیرزمینی ضروری است. از کاندوئیت […]

کاندوئیت و ملحقات

کاندوئیت ها (لوله‌های‌ برق) پوششی هستند که سیم‌های برق از آن عبور می‌کنند، دارای استحکام زیادی می‌باشند که ایمنی را بالا می‌برند و می‌توانند محافظ خوبی برای سیم‌کشی و کابل‌کشی‌های ساختمان‌ها باشند. استفاده از کاندوئیت در ساختمان‌های تجاری و صنعتی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، فروشگاه‌ها و تأسیسات زیرزمینی ضروری است. از کاندوئیت ممکن است در سیم‌کشی ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها  نیز استفاده شود.

کاندوئیت ها جهت جلوگیری از صدمه ‌دیدن سیم و یا عایق آن و به منظور محافظت افراد در برابر تماس ناخواسته با سیم استفاده می‌شوند. کاندوئیت باعث می‌شود تا سیم برق در مقابل تنش‌های محیطی ( دمای هوا، حرارت، رطوبت و…) و ضربات محفوظ باشد. امکان سیم کشی در ارتفاع با استفاده از کاندوئیت فراهم می‌شود، هچنین به‌راحتی با دستگاه لوله خم کن می‌توان آن را خم کرد و در جاهای مختلفی از آن استفاده کرد.

 کاندوئیت ها از نظر جنس  باهم متفاوتند. کاندوئیت گالوانيزه گرم (طی فرآیندی صنعتی و با غوطه‌ور شدن در روی، پوشش داده می‎شود)، کاندوئیت گالوانيزه سرد (طی فرآیندی الکترولیتی با روی پوشانیده می‌شود)، لوله ورق سياه رنگ شده و …

انواع مختلف کاندوئیت برای اهداف مشخص طراحی و ساخته شده‌ است. برای مثال کاندوئیت گالوانيزه سرد برای محیط‌های خشک، کم رطوبت ( زیر 20% ) و عموما  سرپوشیده پیشنهاد می‌شود و کاندوئیت گالوانيزه گرم برای محیطهای مرطوب ، خشک ، روباز و توکار  بهتر است. 

کاندوئیت ها دارای استانداردهای ASTM A12 و  ANSI C80.3هستند و از ابزارها و ملحقات آن‌ها می‌توان به زانویی، بست چنگکی، کوپلینگ، کاندولیت و… اشاره کرد.

 

با ما در ارتباط باشید