نردبان کابل و ویژگی‌های آن

نردبان کابل برای عبور تعداد زیادی سیم و کابل، دریک مسیر مشخص استفاده می‌شود. نردبان کابل را هم به صورت افقی می‌توان استفاده کرد و هم به صورت عمودی، اما در مسیرهای عمودی کاربرد بیشتری نسبت به سینی کابل دارد. چرا که هم وزن کمتری نسبت به سینی کابل دارد و هم می‌توان کابل‌ها را به‌راحتی به بدنه نردبان کابل محکم نمود.

به طور کلی از کاندوئیت، سینی کابل و نردبان کابل برای مرتب سازی و نظم دهی به کابل‌ها و سیم‌های روکار استفاده می‌شود. اما علاوه بر این‌ها نردبان کابل فواید دیگری نیز دارد. نردبان کابل از سیم‌ها در مقابل خطرات محیطی و جوی محافظت می‌کند، نصب، تعمیر و نگهداری سیستم کابل‌کشی را سهولت می‌بخشد و همچنین باعث طول عمر کابل‌ها می‌شود. نردبان کابل در صنایع پترو شیمی، کارخانه‌های صنعتی و … از زیر بناهای اصلی سیستم برق‌کشی می‌باشد.

نردبان کابل در ارتفاع، عرض و ضخامت‌های مختلف وجود دارد که متناسب با شرایط و عوامل مختلف، باید نردبان کابل مناسب را انتخاب کرد. عموما بین نرده‌های نردبان کابل ۲۵ سانتی‌متر و طول نردبان کابل ۲ متر است، که این اندازه ها با توجه به درخواست مشتری می‌تواند تغییر کند. نرده‌های نردبان کابل برای این است که کابل‌ها به نرده‌ها با بست چنگکی متصل شود و محکم گردد.

جنس نردبان کابل می‌تواند از ورق‌های گالوانیزه فابریک، گالوانیزه گرم و ورق‌های استیل باشد. بهتر است نردبان‌های کابلی که در محیط‌های سرباز وجود دارند را عایق و آبکاری کرد تا از زنگ زدگی و پوسیدگی در امان بمانند.