جلوگیری از مشکلات تراکم هوا در کاندوئیت

 

این تراکم هوا می‌تواند مضر باشد و باعث رطوبت، خرابی و صدمه دیدن کابل‌ها یا زنگ زدگی آن‌ها می‌گردد. نکته مهم اینجاست که اگر انتهای لوله کاندوئیت به هر دلیلی بشکند، آب به درون آن نفوذ می‌کند و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

 عموما ابتدا و انتهای کاندوئیت را برای جلوگیری از ورود هوا، مهر و موم و درز گیری می‌کنند. اما اگر هر یک از دوسر کاندوئیت به دلایلی بسته نشده باشد درون کاندوئیت هوا متراکم شده و مرطوب می‌شود. برای حل این مشکل می‌توان کاندوئیت را در انتهای سردترش از عایق پشم شیشه ساختمان پر کرد تا از تغییرات ناگهانی دمای در امان باشد. اما مشکل این است که در بعضی از موارد شما باید عایق را در مسیر طولانی از کاندوئیت قرار دهید تا جایی که به نقطه تغییر دمای هوا برسید و کاندوئیت را تا آن نقطه عایق کنید.

راه حل

  • در انتهای کاندوئیتی که در محیط سردتر قرار دارد، کابلی را که انتهای آن یک حلزونی دارد را داخل کاندوئیت قرار داده و هل دهید. مطمئن شوید که کابل حلزونی از محیط سرد حدود ۶ الی ۸ اینچ به محیط گرم‌تر رفته باشد. انتهای حلزونی کمی از کاندوئیت بیرون بماند.
  • همانطور که حلزونی را به داخل کاندوئیت هل می‌دهید، عایق پشم شیشه را به‌دنبال آن هل دهید. این کار ار تا جایی ادامه دهید که عایق کمی پایین تر از انتهای کاندوئیت قرار بگیرد.
  • انتهای کاندوئیت را مهر و موم و درز گیری کنید.
  • اگر برای بررسی کاندوئیت یا اضافه کردن کابل‌های بیشتر، نیازمند دسترسی به داخل کاندوئیت بودید، به‌راحتی می‌توانید انتهای کابل حلزونی که از کاندوئیت بیرون است را بکشید تا عایق‌ها جدا شوند.